Visa Stablecoin İçin Solana ile Anlaştı

Visa Stablecoin İçin Solana ile Anlaştı Ve Gündeme büyük ses getirdi.

Kaynak: Adobe

Visa, kararlı para yerleşim yeteneklerini genişlettiğini duyurdu. Firma, Solana (SOL) dışında, Worldpay ve Nuvei gibi tüccar alıcılarla da çalışıyor.

Visa’nın zaten Circle ile, USDC’nin ihraççısıyla özel bir hesabı bulunmaktadır. Şirket şimdi hazine bölümünden USDC’yi WorldPay ve Nuvei’ye gönderecek. Bu iki firma sırasıyla tüccarlar için ödemeleri kolaylaştıracak. Visa, daha hızlı işlem hızları nedeniyle Ethereum (ETH) yerine Solana (SOL) ağını kullanmaya karar verdi. Ayrıca Solana’nın (SOL) Ethereum’a (ETH) kıyasla daha düşük bir ücreti bulunmaktadır.

Solana, Visa Stablecoin için Solana ile anlaştı haberine dair resmi olarak Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu.

“Visa, Stablecoin (USDC) yerleşim pilotunu Solana blokzinciri dahil etmeye karar verdi. Bu hamle, Visa ihracatçıları ve işyeri edinimcileri için neredeyse hiç maliyetle işlem yapabilme imkanı sunan kurumsal sınıf bir veri iletimini mümkün kılıyor.

Visa’nın Solana blokzincirini entegre etme kararı, aylar süren altyapı araştırma ve değerlendirmesinin bir sonucu olarak gerçekleşti ve şu faydaları sunmaktadır:

Hızlı işlem sonuçları, düşük maliyetler, yüksek işlem hızları ve merkezi olmama gibi avantajlar sağlıyor.

Visa bu anlaşma kararının, USDC gibi kararlıcoinlerin mevcut ödeme ekosistemine katkı sağlayabileceğini ve kurumsal düzeyde merkezi olmayan blokzincir altyapısına yönelik gerçek bir talep olduğunu göstermektedir.

Visa’nın Kripto Başkanı Cuy Sheffield’a göre, “USDC gibi kararlı paraları ve Solana ve Ethereum gibi küresel blockchain ağlarını kullanarak, sınır ötesi yerleşimin hızını artırıyor ve müşterilerimize Visa hazinesinden kolayca para gönderme veya alma için modern bir seçenek sunuyoruz.”

Ancak Sheffield, hazine bölümünden para gönderme veya alma işleminin işlenme süresinin aynı kalacağını belirtti. Bu, kararlı paralardan daha hızlı işlemlerin vaadine rağmen böyledir. Circle’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire’ye göre,

“Pilotu genişletmek, USDC’nin Visa’nın yenilikleriyle eşleştirilmesinin ödemelerin, ticaretin ve finansal uygulamaların geleceğini nasıl açtığını göstermektedir.”

Visa’nın Solana ile ortaklığı sonrasında Solana’nın fiyatı artar mı?

Visa, USDC göndermek ve almak için SOL ağını kullanmasına rağmen, bu durumun ağın yerel tokeni SOL’u nasıl etkileyebileceği belirsizdir. Token, son 24 saatte %1.1 ve son bir saatte %1 artış gösterdi. Son kazançlar, firmanın kararlı para yerleşimleri için projenin blockchain’ini kullanmasına bağlanabilir.

Solana (SOL), bu yıl önemli bir büyüme gösterdi. Ayrıca, 2022’deki FTX’nin çöküşünden sonra en kötü etkilenen kripto projelerinden biriydi.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptohaberiniz.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


LATEST NEWS

LATEST NEWS

READ MORE
READ MORE
2023-09-05T19:26:07+03:00

Başlık

Go to Top