Tom Lee Yeniden Sahnede: Şaşırtan Bitcoin Tahmini!

Shiba sisteminde Metaverse tanıtımı

Tom Lee Yeniden Sahnede: Şaşırtan Bitcoin Tahmini!

Pazar stratejisi ve piyasa araştırması firması Fundstrat’in baş analisti olarak bilinmekte olan Tom Lee Bitcoin Yorumu, mevcut kripto para krizinin, 2018 yılındakinden çok da farklı olmadığını iddia ediyor. Lee geçtiğimiz ayı piyasasının hareketlilik gösteren projelerden birkaçının ilk oluştuğu zaman olarak ifade etmekte, kripto ayı kışının fırsat olarak görülmesi gerektiğini ve kripto para teknolojisi için zorunlu şartlar içeren açıklamada bulundu. Ayriyeten lee, kripto para denilince akla ilk gelen Bitcoin (BTC) için Şaşırtıcı tahmini bulundu. İşte detaylar.

Tom Lee Yorumu

Ünlü analist Tom Lee, şu anda devam eden ayı sezonu (düşüş sezonu) ve kripto para piyasalarındaki sektörü ciddi etkileyen krizin, 2018 yılında gerçekleşen krize benzetmekte. Devam eden kripto para ayı kışının, sektördeki birçok kötü oyuncuyu temizleyeceğini ve ralliye temiz zemin hazırlandığını açıklayan analist, bu zamanların sektör için çok önemli olduğunu da sözlerine ekleyerek açıklamasına devam etti. Lee'nin fikrinden birisi de bu dönem projelerin gelişim aşamasını hızlandırmak adına bir fırsat olduğunu açıkladı ve 2018 krizinde ortaya çıkamış olan dinamik projelere atıflarda bulundu.

Mizuho banka şirketinin kıdemli analisti Dan Dolev’in tersine Lee, kriptonun öldüğüne dair hem fikir olmadığını söyledi. Lee aksine, kripto ekosisteminin ayı sezonunda karlı çıkacağını ifade etmekte. Tecrübeli analist, popüler kripto para birimi olan Bitcoin hakkında görüşlerini de sundu. Lee, dünyanın en hacimli borsalarından biri olarak tanınan FTX’in iflasına rağmen, yatırımcılara, Tom Lee Bitcoin Yorumu şaşırtan tahmini yaparak, yatırımcıların yavaşca sepet yapmaya başlamalarını tavsiye ediyor ve BTC fiyatındaki düşüşü bir satın alma fırsatı olarak değerlendiriyor. 2022’nin kripto sektörünün ve kripto para birimleri adına korkulu bir sezon olduğunu da kabullendi. Uzman, “2022’de kripto para sektöründe para kazanan kişi sayısı neredeyse yok." dedi.

Başarılı projeler bu süreçte çok güçlü zemin hazırlayıp çıkacak

Pazar tekniği ve piyasa araştırma şirketi olan Fundstrat’in uzman analisti Tom Lee, kripto para ve Bitcoin’in destek verdiği bilinmektedir. Ayrıca geçtiğimiz yıl Aralık ayında yapmış olduğu tahminde, Bitcoin’in 2022’de 200 bin dolar seviyelerine kadar yükseleceğine dair tahmin ediyordu. Geçen yıl Fundstrat uzman analisti, Kripto para bayrağını taşıyan bitcoin için 2022’nin “Harika bir sene” olacağnı ifade ederek bu hedefe “başarabilir” olarak açıklama yapmıştı. Geçmiş seneler de başarılı tahminler yapan uzman analist 2023 yılı için de Bitcoin tahminini açıkladı, “daha fazla dolandırıcılık” olması durumunda 2023’ün Bitcoin için de korkunç bir yıl olabileceğini açık sözle bildirdi. Bunlara ek olarak, uzmana göre, kripto para sektörünün liderleri, FTX krizinin derinlere sürüklediği piyasa ve sektörde ki problemlerden, JPMorgan gibi ulusal ciddi sekörel bankaların 2008 küresel finans krizinde güçlenip tekrar yükseliş göstermelerine benzer şekilde, daha da güçlü bir yükseliş haliyle çıkabilecekler dedi.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptohaberciniz.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


LATEST NEWS

LATEST NEWS

READ MORE
READ MORE
2022-12-01T19:59:26+03:00

Başlık

Go to Top