SHIB faaliyetini Shibarium genişletmesiyle arzı azalacak.

SHIB, faaliyetini Shibarium’a genişletmesiyle arzı azalacak.

Shibarium blok zincirinde işlem sayısı artığı sebebiyle, SHIB tokenlerinin yakılma oranını artırması sebebiyle dolaşımdaki arzın azalacağı açıklandı.

zimt2003

zimt2003

ShibaSwap, kullanıcıların yeni likidite havuzları oluşturmasına ve likidite sağlayarak ücret kazanmasına olanak tanıyarak Shibarium blok zincirine yöneldi. Shibarium blok zincirindeki işlem yoğunluğu, SHIB tokenlerinin yakılma oranını hem artıracak hem de dolaşımdaki arzı azaltacaktır.

Shiba Inu (SHIB) kripto para birimiyle ilişkili merkeziyetsiz borsa (DEX) olan ShibaSwap, Perşembe günü yaptığı açıklamada, SHIB token ekibi tarafından oluşturulan Ethereum katman 2 olan Shibarium blok zincirinde artık faaliyette olduğunu duyurdu. Geliştiricilere göre, Shibarium blok zincirindeki işlem kullanımının artması, SHIB tokenlarının yakılma oranını artırarak arzı azaltacak. SHIB fiyatı son 24 saat içinde %8,8 artış gösterdi ve bu, daha geniş piyasa sıçramasıyla paralel olarak gerçekleşti.

Shiba Kullanıcıları bundan sonra Shibarium üzerinden yeni likidite havuzlarını (LP’ler) oluşturabilir, ağda yapılacak token takaslarını gerçekleştirebilir ve likidite sağladıkları için de ayrıca işlem ücretlerinden pay alabilecekler. Perşembe günü itibarıyla, ShibaSwap’te 25 milyon dolardan fazla kilitli token bulunmakta olup, son 24 saatte ise 1,7 milyon dolarlık işlem hacmi kayıtlarda görüldü.

Bu SHIB kullanıcıları için gerçekten güzel haber, İlerleyen zamanlarda yakılacak adet sayısı artacağı için artık kripto piyasasında kalıcılığını ve sürekli kendini güncel bir proje olarak benimseteceği için daha iyi yerlere gelecektir.

Geliştiriciler, “Shibarium blok zincirinde daha fazla işlem gerçekleşirse, protokol baz gaz ücretlerini yakacak ve bu da $SHIB’in toplam yakılma oranını etkileyecek” dediler.

Yakımlar, tokenlerin hiç kimsenin erişemediği bir adrese gönderilerek dolaşımdan kalıcı olarak çıkarılmasını ifade edildiği gözüküyor.

Ayrıca geliştiriciler, X platformunda yaptıkları bir paylaşımda, ShibaSwap üzerindeki her takas ve stake işleminin ekosistemin daha çok büyümesine katkıda bulunduğunu belirttiler. Artan işlem hacimleri, stakerlar ve likidite sağlayıcıları için daha yüksek ücretler getirir.

 
 

Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptohaberiniz.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


LATEST NEWS

LATEST NEWS

READ MORE
READ MORE
2024-05-19T19:36:08+03:00

Başlık

Go to Top