Robinhood 2.5 Milyar Dolar Ethereum Tuttuğu Arkham İddiası!

Robinhood 2.5 Milyar Dolar Ethereum Tuttuğu Arkham İddiası!

Robinhood 2.5 Milyar Dolar Ethereum Tuttuğu Arkham İddiası!

Kaynak: Adobe

Robinhood 2.5 Milyar Dolar Ethereum (ETH) Tuttuğunu Arkham açıkladı.

Bir Çarşamba günü yapılan tweette, Arkham bu cüzdanın Robinhood’a ait olduğunu ve 5. en büyük ETH cüzdanı olduğunu belirtti. Bu cüzdan 1,5 milyon ETH (2,54 milyar dolar değerinde) içermekte.

Daha önce de bu istihbarat platformu, Robinhood’u 118,300 BTC ($3 milyar) tutan üçüncü en büyük Bitcoin (BTC) adresinin sahibi olarak tanımlamıştı.

Bu cüzdanın yanı sıra, bu adresin toplamda 177,1 milyon dolar değerinde 100’den fazla diğer ERC-20 tokenı da barındırdığı belirtiliyor. Bu miktarlar, Robinhood’un toplam Ethereum tabanlı token tutarını 2,71 milyar doların üzerine çıkarıyor.

Robinhood 2.5 Milyar Dolar Ethereum Cüzdanı hakkında Arkham açıklama yaptı.

Bir kullanıcının bu fonların Robinhood’a mı yoksa müşterilerine mi ait olduğunu sorması üzerine, Arkham bu adresin kullanıcılar adına fonları elinde bulundurduğunu belirtti.

SEC, RH üzerindeki kripto bakiyelerinin 1:1 desteklenmesini gerektiriyor,” dedi istihbarat firması.

Robinhood’un hesabından daha büyük olan dört Ethereum adresi arasında Ethereum’un beacon deposit sözleşmesi, wrapped Ether sözleşmesi ve Kraken ve Binance gibi büyük kripto para borsalarına ait adresler bulunmaktadır.

Bu adreslerin en büyüğü olan beacon deposit sözleşmesi, toplamda 29 milyon ETH ($49.7 milyar) ile tüm Ethereum arzının dörtte birini oluşturmaktadır.

On-chain analitik firmasına göre, Robinhood’a bağlı bir cüzdan 122,076 BTC, 34.1 trilyon Shiba Inu (SHIB) tokenı ($277.8 milyon), 4.9 milyon Chainlink (LINK) tokenı ($29.7 milyon) ve 2.6 milyon Avalanche (AVAX) tokenı ($29.6 milyon) içermektedir.

Crypto medya kuruluşu Decrypt tarafından üretilen yapay zeka tabanlı bir scriptin yanıltıcı bir şekilde Robinhood’un cüzdanında 4,3 trilyon dolarlık ETH bulundurduğunu iddia ettiğini belirtmek önemlidir.

Robinhood Cüzdanı Daha Fazla Kripto Desteklemeye Açılıyor
Çarşamba günü, Robinhood cüzdan ürününün Bitcoin, Dogecoin (DOGE) ve Ethereum değişimini destekleyecek şekilde genişletildiğini açıkladı.

Yapılan açıklamada, şirketin Ethereum değişimini kolaylaştırma özelliğine ek olarak Bitcoin ve Dogecoin için “müşteriye özgü, gönderme ve alma yetenekleri” eklediğini belirtti.

Başlangıçta, seçkin bir kullanıcı grubu 200’den fazla tokeni değiştirmek için erişime sahip olacak, ancak şirket bu özelliği yakın gelecekte daha geniş bir kitleye sunmayı planlıyor.

Robinhood Crypto’nun GM’i Johann Kerbrat, “Robinhood Cüzdanı ile DeFi’nin ve genel Web3 ekosisteminin birçok karmaşıklığını ortadan kaldırdık ve günlük insanlar için girişin zorluklarından ve engellerinden bazılarını azalttık,” dedi.

Kripto alanındaki artan varlığına rağmen, Robinhood yüksek işlem hacmini sürdürmekte zorlandı.

Bu yılın Haziran ayında, Robinhood’un kripto ticaretinin bir önceki yıla göre %68 düştüğünü bildirdi.

2023 Mayıs’ında kripto ticareti, şirketin aylık işletme verileri raporuna göre, bir yıl öncesine göre $2.1 milyardan $6.6 milyara düştü.

Q2 2023 kazanç raporunda, Robinhood bir önceki çeyreğin 38 milyon dolarına kıyasla %18’lik bir düşüşle 31 milyon dolar kripto ticaret geliri elde ettiğini açıkladı.

Daha yakın bir zamanda, Robinhood’un Jump Trading adlı piyasa yapıcısıyla olan kripto iş ilişkisini sonlandırdığı ve ABD’deki düzenleyici ortamın bu duruma bir sebep olabileceği bildirildi.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptohaberiniz.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


LATEST NEWS

LATEST NEWS

READ MORE
READ MORE
  • Futureverse

Futureverse Airdrop

Aralık 5th, 2023|Airdrop|

Futureverse Airdrop Futureverse, devrim niteliğinde AI ve metaverse teknolojilerinde lider

  • Lingo Airdrop

Lingo Airdrop

Aralık 5th, 2023|Airdrop|

Lingo Airdrop Lingo, blok zincir teknolojisini kullanarak geleneksel sadakat programı

2023-09-02T01:47:46+03:00

Başlık

Go to Top