PayPal Yeni Bir Hizmet İle Kripto Teklifini Geliştiriyor

PayPal Yeni Bir Hizmet İle Kripto Teklifini Geliştiriyor

PayPal Yeni Bir Hizmet, Ödeme devi PayPal, bir USD dönüşüm hizmeti tanıtarak kriptopara hizmetlerini genişletiyor. Şirketin yakın zamanda yaptığı basın açıklamasına göre, yeni “off ramp” hizmeti kullanıcıların dijital paralarını ABD dolarına sorunsuz bir şekilde dönüştürmelerini sağlıyor. Bu hizmetle ABD’deki kripto cüzdan kullanıcıları, kripto varlıklarını doğrudan USD’ye dönüştürebilir ve bu fonları PayPal bakiyelerinde kullanabilirler.

“Cüzdan kullanıcılarının kripto paralarını doğrudan cüzdanlarından PayPal bakiyelerine USD olarak dönüştürmelerine imkan tanıyarak, alışveriş yapabilir, para gönderebilir, tasarruf edebilir veya bankalarına veya banka kartlarına transfer yapabilirler.”

Daha sonra bu bakiyeyi alışveriş yapma, para gönderme, tasarruf etme veya fonlarını banka hesaplarına veya banka kartlarına aktarma gibi çeşitli amaçlar için kullanabilirler. PayPal, kripto ekosistemi içinde kullanıcıları için rahat ve entegre bir deneyim sunmayı amaçlıyor. USD dönüşüm hizmeti sadece cüzdanlarla sınırlı değil, aynı zamanda merkezsiz uygulamalar (dApps) ve non-fungible token (NFT) pazar yerlerine de erişilebilir. Ayrıca, popüler bir Ethereum cüzdanı olan MetaMask ile entegre edilmiştir.

Web3 Satıcıları, Kullanıcı Tabanını Genişletmek için PayPal Tekliflerini Kullanabilir

Web3 satıcıları, birçok avantajdan yararlanmak için PayPal’ın on ve off-ramp hizmetlerini entegre edebilir. Birincisi, milyonlarca PayPal kullanıcısı tarafından güvendiği söylenen sorunsuz bir ödeme deneyimi sunar ve “sağlam güvenlik kontrollerine ve dolandırıcılık yönetimi, ters ibraz ve anlaşmazlıklar için araçlara” erişim sağlar, şirket belirtiyor. Bu özellikler, Web3 satıcılarının kullanıcı tabanını genişletmelerine ve ödeme süreçlerini optimize etmelerine yardımcı olabilir. PayPal’ın açıklaması, şirketin son kripto-ilişkili girişimlerini takip ediyor. Ağustos’ta şirket, yakında PYUSD stablecoin’inin piyasaya sürüleceğini duyurdu. Dolarla eşleştirilmiş varlık, Binance USD (BUSD) stablecoin’i yayımlamış olan bir blockchain altyapı firması olan Paxos tarafından ihraç edildi. Daha yakın bir zamanda, ödeme devi, kullanıcıların hesaplarında Bitcoin (BTC) ve diğer kriptoparalarla etkileşimde bulunmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik başlattı.

Kriptopara Merkezi adlı bu yeni özellik, kullanıcıların sadece çeşitli kriptolarda bakiye tutmalarına değil, aynı zamanda bu dijital varlıklarla işlem yapmalarına da olanak tanır. Kriptopara Merkezi’ne erişerek, PayPal kullanıcıları kripto paraları satın alabilir, satabilir, alabilir ve gönderebilirler. Ayrıca, kriptoparaların satışından elde edilen geliri PayPal üzerinden alışveriş yapmak için de kullanabilirler. Tether (USDT) ve USD Coin (USDC), piyasada sırasıyla 83 milyar dolar ve 26 milyar dolarla en büyük iki stablecoin’dir.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptohaberiniz.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


LATEST NEWS

LATEST NEWS

READ MORE
READ MORE
2023-09-13T00:55:20+03:00

Başlık

Go to Top