Justin Sun FTX’in Holding Tokenlarını Satın Almayı Planlıyor!

Justin Sun FTX’in Holding Tokenlarını Satın Almayı Planlıyor!

FTX’nin Likidasyonu Piyasayı Sallayabilir

Uzmanlara göre, FTX’nin tokenleri için potansiyel bir likidasyon, miktarı 1.3 milyar dolarlık varlığa ulaştığında piyasada önemli bir etkiye sahip olacak. Tron Network’ün kurucusu Justin Sun FTX’in holding tokenlarını satın almayı planlıyor ve sektörde büyümeyi teşvik etmeyi amaçlarken bir satışın piyasaya olan etkisini azaltmak için FTX tarafından tutulan varlıklar için bir teklif yapmayı düşünüyor.

Sun, X’te (eskiden Twitter) TRX tokenlerini tezgah üstü işlemlerle satın alabileceğini ekledi.

Piyasa istihbarat firması Messari’nin yakın tarihli verilerine göre, FTX, likidasyonların muhtemelen Çarşamba günü başlamasıyla, stablecoin‘leri hariç olmak üzere 1.3 milyar dolarlık likit varlığa sahip. Piyasa üzerindeki etki, her tokenin haftalık işlem hacmine göre değişiklik gösteriyor.

Verilere göre, FTX’nin Bitcoin (BTC) tutarı yaklaşık 353 milyon dolar olup, bu miktar varlığın haftalık hacminin %1’ine denk geliyor, bu nedenle bir satış diğerleri gibi piyasada önemli bir etkiye sahip olmayacak. Dogecoin (DOGE), Polygon (MATIC) ve Tron (TRX) için FTX ve Alameda Research, haftalık hacimlerin %12’sine kadar çıkan 20-30 milyon dolar arası bir değere sahip, bu miktar piyasa varlık fiyatlarını etkileyebilir. FTX’nin Solana (SOL) tutarları 720 milyon dolar ile piyasada en büyük etkiye sahip olurdu, ancak varlıkların çoğunluğu açık piyasada mevcut değil; sadece ayda 9.2 milyon SOL açılacak.

Piyasa Kışında Daha Sert Vuruyor

Dijital varlık piyasası, geçtiğimiz aylarda, bir dizi talihsiz olay ve geniş makroekonomik faktörlerin etkisiyle zor zamanlar geçirdi. Geçen yıl Terra ekosistemi ve FTX’nin çöküşünü gördük, bu da piyasadan milyarlarca dolar sildi ve yatırımcı güvenini azalttı. Genel olarak, bazı varlıklar değerlerinin %55 üzerinde bir düşüş yaşadı ve BTC 20.000 doların altında işlem gördü. Bu yıl, BlackRock’ın ETF başvurusunu takiben piyasada yeniden kurumsal talep ile taze bir canlanma yaşandı. Ancak, Bitcoin yılın zirvesi olan 31.000 doların biraz üzerinden düşerek şu anda 25.806 dolarda işlem görüyor, bu da boğalar arasında taze endişelere neden oluyor. Zorlu piyasa fiyatlarıyla, gözlemciler yaklaşan FTX likidasyonlarının özellikle DOGE, MATIC ve TRX varlık fiyatları üzerinde önemli bir etkisi olacağından endişe ediyor.

FTX İflas İşlemleri Devam Ediyor

Yeni bir mahkeme dosyası, iflas eden kripto borsası FTX’nin 7 milyar dolarlık varlığa sahip olduğunu ve Q2 2024’e kadar işlemlerini ve yeniden yapılandırma planlarını sonuçlandırmaya hevesli olduğunu ortaya koyuyor. Dosyaya göre, varlıklar dijital varlıklardan, girişim yatırımlarına ve geri kazanılan mülke kadar uzanıyor. Solana, BTC ve Ethereum, FTX’nin kripto tutarları açısından öne çıkıyor ve 3.4 milyar dolarlık bir değere sahip. Firma ayrıca, toplam değeri 200 milyon dolar olan 438 girişim yatırımında 4.5 milyar dolar ve 38 Bahamalı mülkte tutuyor. Ayrıca, kripto para birimi, finansal ve bireysel yatırımcılar da dahil olmak üzere 75’ten fazla şirketin bu varlıkları satın alma konusunda ilgi gösterdiği açıklandı.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptohaberiniz.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


[/fusion_text]

LATEST NEWS

LATEST NEWS

READ MORE
READ MORE
2023-09-13T00:35:23+03:00

Başlık

Go to Top