Helium Solana Geçişi! İstikrarlı Altyapı için Solana Blokzincirinde!

Shiba sisteminde Metaverse tanıtımı

Helium, İstikrarlı Bir Altyapı için Solana Blokzincirine Geçiş Yapıyor

Kripto para projesi Helium, daha istikrarlı bir altyapıya geçiş yaparak kendi kripto altyapısını geride bıraktı. Projenin destekçileri, Helium blokzincirini çevrimdışı hale getirerek Solana blokzincirine geçişi başlattılar. Bu geçişin amacı, Helium üzerindeki çalışmaları daha hızlı ve daha az maliyetli hale getirmek ve proje için daha geniş bir kitleye erişim sağlamak.

Helium Solana Geçişi

Helium, merkeziyetsiz ve kablosuz altyapıyı küresel olarak dağıtmaya çalışıyor. Ancak, bu projenin gelişimi, kripto para altyapısının sağlam ve istikrarlı olması gerektiğinden dolayı oldukça zorlu bir süreçtir. Bu nedenle, Helium projesi Solana blokzincirine geçiş yaparak daha güvenilir ve istikrarlı bir altyapıya sahip olmayı hedefliyor.

Helium'un token'ları, yaklaşık 4 yıldır kullanılan katman-1 blok zincirinde geliştiriliyor. Ancak, Solana blokzinciri daha geniş bir kitleye hitap ediyor ve daha istikrarlı bir platform sunuyor. Helium yönetim kurulu üyesi Arman Dezfuli-Arjomandi'ye göre, Solana blokzincirinin kodlama diline daha aşina olan geliştiricilerin, proje için daha geniş bir geliştirici havuzu açabileceği belirtildi.

Helium Solana Geçişi sürecinde Helium'un akıllı sözleşmeleri kullanılamayacak ve Helium blokzincirine herhangi bir işlem gönderilemeyecek. Geçiş süreci sırasında Helium'un token'ları Solana blokzincirine ve zincirin hotspot'larına taşınacak. Ancak, token bakiyeleri, Helium'un Solana'daki yeni altyapısı kullanıma hazır olana kadar dondurulacak.

Helium'un veri paylaşım ağları ise geçiş sürecinde çalışmaya devam edecek. Geçişin tamamlanması için 24 saat süre verildi ve eğer her şey planlandığı gibi giderse ağ yeniden başlatılacak. Helium projesi, Solana blokzincirine geçiş yaparak daha istikrarlı bir altyapıya sahip olmayı hedefliyor ve böylece projenin gelişimini hızlandırmayı planlıyor.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptohaberciniz.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


LATEST NEWS

LATEST NEWS

READ MORE
READ MORE
  • Futureverse

Futureverse Airdrop

Aralık 5th, 2023|Airdrop|

Futureverse Airdrop Futureverse, devrim niteliğinde AI ve metaverse teknolojilerinde lider

  • Lingo Airdrop

Lingo Airdrop

Aralık 5th, 2023|Airdrop|

Lingo Airdrop Lingo, blok zincir teknolojisini kullanarak geleneksel sadakat programı

2023-04-19T17:55:06+03:00

Başlık

Go to Top