Goldman Sachs Korkunç Analizi 2023’te Bitcoin Senaryosu!

Shiba sisteminde Metaverse tanıtımı

Goldman Sachs Korkunç Analizi 2023’te Bitcoin Senaryosu!

Amerika'da çok uluslu yatırım bankası ve finansal şirket olarak popüler bilinen Goldman Sachs, 2023 yılına  dair önemli bir rapor yayımladı.

S&P 500 Endeksi Düşecek!

Goldman Sachs korkunç analizi adına S&P 500 endeksi ise önümüzdeki üç ay adına  %9 düşeceğini ifade etti.  Fed’in sıkı ve dar şekilde tutma politikasına işaret eden şirket, piyasanın yeniden yükselişe geçmesi ve toparlanması adına Mayıs’da ortaya çıkmayacağını ifade etti. Haftanın başlarında Goldman Sachs korkunç analizi, şirketin ekonomistleri ve stratejistlerinin tahminlerini açıklayan ve gelecek yıl adına “ekonomik büyümesi, işsizlik, faiz oranları ve hisse senetleri” gibi önemli konulara kapı aralayan “2023 Raporunu” yayınladı. Ayrıca kritik raporda banka, özellikle ABD hisse senetleri, ayı piyasaları, resesyon ve borsaya yönelik birden fazla tahminlere yer verdi. Şirket, önümüzdeki zamanlarda piyasalara daha kapsamlı bir rapor açıklayacağı konusunda kamuoyuna güvence verdi.

Uzmanlar, 2023’ün nispeten 2022’den daha iyi geçeceğini belirtirken, önemli oranda kazançların olmayacağını da sözlerini açık şekilde ifade etti. Goldman Sachs ifade ettiğine göre, S&P 500 Endeksi bu yıl adına %17’lik sert bir düşüş yaşadı. Şirket bir önce ki yıl için bu sert tablo hakkında uyarı yayınladığı bilinmektedir. Şirketin ön planda ABD Hisse Senedi Stratejisti olarak akla ilk gelen David Kostin, “sıfır kazanç büyümesinin borsada sıfır değer kazanmaya yol açacağını” dile getirdi. S&P 500, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki borsa sektöründe en çok işlem yaşayan 500 şirketin hisse senedi performansını ifade eden endekstir. Goldman Sachs Şaşırtıcı Analizi ve stratejistleri, S&P Endeksi’nin önümüzdeki süreçte üç ay boyunca %9 düşeceğini ifade etti. Ayriyeten, stratejistler, en çok popüler firmaların gelirinin GSYİH büyümesiyle alakalı olarak yaklaşık %4’e yükselebileceğini, fakat marjların büyük olasılıkla küçüleceği ve kazanç artışı düşeceğine dair açıklamalarda bulundu.

Bitcoin ve Kripto Borsa Korelasyonu!

Kripto para sektöründe meydana gelen son düşüşlerle beraber, birçok yatırımcıyı paniklettiğini kuşkusuz söyleyebiliriz. Enflasyonun yüksek seviyelerinde ki endişesi ve faiz artırımlarına bir de niceliksel darlaştırma da eklenince, yatırımcılar riskin çok yüksek olduğundan varlıklardan uzaklaştığı görülmektedir. Bu noktada, Bitcoin (BTC) ve hisse senetleri büyük darbe aldı. Fed,  yaptığı açıklamalarda mevcut para politikasını devam ettireceğinin sinyallerini verirken yüksek enflasyonu en büyük tehdit olarak nitelendirdi. ABD’nin gündeminde ise resesyon riski var. Durağan şekilde ilerleyen ekonomik büyüme konusunda endişeler gün geçtikçe artış gösterirken, birçok kurum ve kuruluş resesyon tehlikesini dile getirmeye devam ediyor. Enerji fiyatları hala yüksek rakamlarda seyir ederken, Ülkeler arası politika gerginlikleri giderek daha da derinleşmeye devam ediyor. Bu anlamda, Bitcoin fiyatı daha da düşük seviyelere düşebileceği olasılığı çok yüksektir.

BTC

Bitcoin, Nasdaq ve S&P 500 arasındaki korelasyonu gösteren  grafiğe dikkat çeken FXStreet analistlerinden Giles Coghlan ilginç bir noktaya odaklandığını söyleyebiliriz. Bu korelasyonun neden bu kadar yüksek olduğuna dair açıklamalarda bulunan analist uzmanı, BTC’nin artık küresel çapta hisse senetleri ile gruplandırıldığı gerçeğini benimsiyor. Bundan dolayı makroekonomik konu içerisin de teknolojik hisse senetlerinin satışı gerektirdiğinde, yatırımcılar ne yazık ki Bitcoin’lerini de satmak zorunda kalıyor. Birden fazla BTC yatırımcısının büyük balinalar olarak ifade etmekte fayda var. Bu nedenle, Golman Sach’ın önümüzde ki yıl (2023 raporu) Bitcoin adına kötü haber olarak görülmektedir.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptohaberciniz.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


LATEST NEWS

LATEST NEWS

READ MORE
READ MORE
2022-12-08T19:09:46+03:00

Başlık

Go to Top