Gala Token Hack Saldırısı

Gala Token Hack Saldırısı

Gala Token Hack saldırısı kimliği belirsiz biri tarafından 5 milyar GALA tokeni basıldı ve ardından bunları merkezi olmayan borsa Uniswap’te satmaya başladı. Satışlar halen devam etmektedir.

Bu saldırı Blockchain kaşiflerine göre, Pazartesi gün sonunda bilinmeyen bir taraf veya kişi tarafından 5 milyar Gala tokeni bastı ve bunları merkezi olmayan borsa Uniswap’te satmaya başladığını belirtiyor.

Gala Token Hack Saldırısı

Kripto borsasında oyun projesi olarak bilinen  Gala Games’in (GALA) yerel tokeni, yatırımcıları ve kullanıcıları haberi aldıktan sonra ciddi panikler yaşayıp korktuğu 200 milyon dolarlık GALA tokeninin transfer nedeniyle panik ortasında Pazartesi günü keskin bir düşüş yaşadı. Ayrıca saldırıyı düzenleyen kişi çalınan GALA tokenlerini satarak Ethereum aldığı haberleri gündemde.

Hacker uniswap üzerinden sattığı coinler ile en son işlem olarak Ethereum aldığı görülmekte.

Hack Saldırısı

Yaşanan saldırının Toplam 5 Milyar adet GALA transferi olduğu gözükmektedir.

Yaşanan bu saldırı, temsilcileri daha önce haberi duyurmamıştı ve projenin Discord sunucusunda geç bir açıklama yapması nedeniyle, kitlesel basım ve satışın bir hack olduğu yönündeki korku yaşattı.

Olay ile ilgili yeni gelişmeler olduğunda yazıyı güncelleyeceğiz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptohaberiniz.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


LATEST NEWS

LATEST NEWS

READ MORE
READ MORE
2024-05-21T01:58:19+03:00

Başlık

Go to Top