Ethereum Vadeli İşlemler İçin Yeni SEC Başvurusu

Ethereum Vadeli İşlemler İçin Yeni SEC Başvurusu

Ethereum Vadeli İşlemler İçin Yeni SEC Başvurusu

Kaynak: Adobe

Ethereum Vadeli İşlemler İçin Yeni SEC Başvurusu Altı önde gelen varlık yöneticisi, Ethereum (ETH) vadeli işlem borsa yatırım fonlarının (ETF) onayı için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yeni başvurular sundu. Bu başvurular, düzenleyicinin bir hafta içinde spot Bitcoin (BTC) ETF başvurularını kabul etmesinden haftalar sonra geldi.

Varlık yöneticileri olan Grayscale, VanEck, Bitwise, Volatility Shares, ProShares ve Round Hill Capital, ABD müşterilerine Ether vadeli ETF başlatma amacıyla SEC’ye ayrı başvurularda bulundu.

Volatility Shares Ether Strateji ETF, 28 Temmuz’da Chicago Ticaret Borsası’nda işlem gören nakit karşılıklı ETH vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapmayı hedefleyerek ilk başvuruyu yaptı. Ancak, fon doğrudan Ether’e yatırım yapmayacak.

Konuyla ilgili bir kaynak, Ethereum vadeli işlemleri takip eden 10 ETF başvurusu olduğunu ancak şimdiye kadar hiçbirinin onaylanmadığını CoinDesk’e bildirdi.

Ayrıca, düzenleyici başvuruları göz önüne alınırsa, ilk Ethereum vadeli işlemleri adına başvuru tarihinden 75 gün sonra, 12 Ekim’de başlayabilir.

Grayscale, yakın zamanda SEC’e tüm Bitcoin ETF başvurularını “adil ve düzenli bir şekilde” onaylamasını istedi, böylece tüm başvuru sahiplerine eşit muamele sağlanmış olur. Mayıs’ta Grayscale ve Bitwise, Ethereum vadeli işlem ETF çıkarma planlarından vazgeçti.

Öte yandan, ikinci en büyük kripto para birimi olarak bilinen Ethereum’un fiyatı, güncel olarak Bitcoin’in izinden giderek, 50 günlük üssel hareketli ortalamada 1.835 dolarlık işarete kadar olan hakimiyetini sürdürüyor.

Kripto vadeli işlem ve spot ETF’ler, şirketlerin Bitcoin ve Ethereum’u dijital olarak saklama konusunda endişelenmelerine gerek kalmadan yatırım amacıyla oyun değiştirici olarak kabul edilir.

Sonuç olarak, servet yöneticileri kripto paralara yatırım yapmak için büyük miktarda para yatırıyor, bu da bir kripto boğa koşusunu tetikliyor.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptohaberiniz.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


LATEST NEWS

LATEST NEWS

READ MORE
READ MORE
  • Futureverse

Futureverse Airdrop

Aralık 5th, 2023|Airdrop|

Futureverse Airdrop Futureverse, devrim niteliğinde AI ve metaverse teknolojilerinde lider

  • Lingo Airdrop

Lingo Airdrop

Aralık 5th, 2023|Airdrop|

Lingo Airdrop Lingo, blok zincir teknolojisini kullanarak geleneksel sadakat programı

2023-09-05T00:10:01+03:00

Başlık

Go to Top