Elon Twitter İçin Yeni Kripto Ödeme Lisansı Aldı!

  • Date: Ağustos 31, 2023
  • Categories:Genel

Elon Musk Twitter İçin Kripto Ödeme Lisansı Aldı Dogecoin Listede mi?

Elon Twitter İçin Kripto Ödeme Lisansı Aldı Dogecoin Listede mi?

Elon Twitter İçin Kripto Ödeme Lisansı Aldı Dogecoin Listede mi?

Sosyal medya platformu X, daha önce Twitter olarak bilinirken, ABD’de kripto para ödemeleri gerçekleştirebilmesi için gerekli olan düzenleyici bir lisans edindi.

Bu özel lisans, 28 Ağustos’ta Ulusal Çok Eyaletli Lisanslama Sistemi (NMLS) tarafından yayınlanan halka açık verilere göre X’e verilen Rhode Island Para Transferi Lisansıdır.

Rhode Island’dan alınan bu lisansla X, hem kendi adına hem de başkaları adına “sanal para üzerinde kontrol sağlama veya sanal para işlemleri gerçekleştirme” gibi faaliyetleri yasal olarak yürütebilir. Bu bilgi, eyaletin İş Düzenleme Departmanı’nın resmi belgesinde gösterilmiştir.

Şimdi Tesla CEO’su ve Dogecoin hayranı Elon Musk tarafından sahip olunan X, son haftalarda birçok diğer eyaletten para transferi lisansları elde etti, ancak Rhode Island lisansı, özellikle kripto ödemelerini kapsayan tek lisans gibi görünüyor.

Ülke Çapında Ki Eyaletli Lisalama Sistemi (NMLS)

Ülke Çapında Ki Eyaletli Lisalama Sistemi (NMLS)

X’in kripto planları henüz net değil.

Uzun zamandır, Musk’ın liderliğindeki X’in platformda ödeme için en az bir tür kripto parayı kabul edeceği söylentileri dolaşıyordu, ancak bu hafta X’in bunu yapmak için gerekli lisanslara sahip olduğu ilk kez doğrulandı.

Şirketin yakın gelecekte bir tür fiat ödeme işlevselliği eklemesi bekleniyor ve birçok kişi kripto ödemelerin daha sonraki bir tarihte ekleneceğine inanıyor.

Financial Times, bu yılın başlarında Musk’ın X çalışanlarına ödeme özelliğini gelecekte kripto ödemelerini destekleyecek şekilde oluşturmaları için talimat verdiğini bildirdi.

X’in yaklaşık 450 milyon aktif kullanıcısı var ve platformun kripto parayı ödeme için kabul etmesi doğal olarak kripto piyasası için büyük bir haber olurdu.

Geçmişte, Twitter olarak bilinen X, hem NFT entegrasyonlarıyla hem de Bitcoin Lightning Network kullanarak bahşişle denemeler yapmıştı.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptohaberiniz.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


LATEST NEWS

LATEST NEWS

READ MORE
READ MORE
2023-08-31T01:08:59+03:00

Başlık

Go to Top