Bitcoin Düşüyor Ripple Neden Yükseliyor?

Shiba sisteminde Metaverse tanıtımı

Ripple Neden Yükseliyor Bitcoin Düşüyor

Kripto para borsasında en popüler ve değerli olarak bilinen Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) adına gün içerisinde kırmızı bölgede hareketlilik göstermelerine rağmen Ripple (XRP) baktığımızda ise pozitif ayrışma göstererek farklı bir hareketlilikle ilerliyor.

Ripple (XRP) Son 24 Saatte Piyasadan Pozitif

Analizlere baktığımızda, XRP son 24 saat de en büyük 100 kripto arasında en çok kazanan coin XRP oldu ve balinaları hareket ettirmeye neden sağladı. XRP fiyatı geçen haftalarda %9’un üzerinde sert bir artış gösterdi. yazı paylaşımı yapacağımız esnada ise Ripple ortalama 0.40 dolar fiyatıyla işlem görmekte ve 1 günde toplam yüzde 4 yükselmiş durumdadır.

XRP fiyatının son 1 haftadaki grafiği.

XRP fiyatının son 1 haftadaki grafiği.

Bitcoin hacmine baktığımızda işlem son 24 saatte %25’ten fazla düşüş yaşayarak 23.3 milyar dolara kadar sert bir düşüş gösterdi. Bununla birlikte, XRP’nin 24 saatlik hacmi ise %57 artış göstererek 1.56 milyar dolardan alıcısını beklemekte.

Anonim bir uzman, grafikte Bitcoinin fiyat düşüşü yaşadığı görülürken XRP fiyat artışı göstermekte, bu ilginç bir durum olduğunu belirtip geçmiş zamanlarda yalnızca 3 kez görülmüş olduğunu ifade etti. 24 saatlik zamanda XRP’nin EMA’ların üzerinde seyir aldığını ve geri düşme göstermeden trend çizgisinde kalacağını ifade etti.

XRP sahiplerinin avukatı olarak bilinen ünlü Avukat John Deaton bir Twitter mesajında XRP’nin son 10 yılda ilk 10 kripto arasında her zaman yer aldığını söyleyerek dikkat çekti.

Ayrıca son zamanlara baktığımızda ise balinaların bu coini toplamaya yavaştan başladığı görülmekte olup, borsalar arası bilinmeyen cüzdanlara yapılan transferler, Whale Alert tarafından önemli tespitler halinde paylaşımlarda bulundu. Bunlar çoğu kişinin belirttiği gibi balina hesaplarına ait olduğu düşünülmekte.

Peki Ripple Neden Yükseliyor?, coinler bu haftanın başından beri yüksek miktarlarda çıkış gösterdiği görülmekte. 23 Kasım’da 14.4 milyon dolar değerinde 38.600.000 yaklaşık coin Bitso’dan dışarıya transfer edildiği paylaşılmıştır. Bundan ayrı olarakta, Bitstamp ve Bittrex’ten de çıkışlar gösterilmekte.

Dün Bitstamp’tan bilinmeyen anonim bir cüzdana 10.57 milyon dolar değerinde XRP gönderildiği haber olmuştu.

XRP’da görülen bu sert ve yüksek hareketlerin, Ripple ve SEC arasındaki davada önemli gelişmeler olma ihtimali tahmin ediliyor. Daha öncede Kasım ve Aralık aylarında davanın ciddi bir neticeye gelindiği ifade edilmekteydi. Fakat şu an devam eden süreçte davanın sonuç alacağı net bir tarih ve belge bulunmamaktadır.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptohaberciniz.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


LATEST NEWS

LATEST NEWS

READ MORE
READ MORE
2023-01-07T17:45:51+03:00

Başlık

Go to Top