Binance’in 2,7 Milyar Dolarlık Para Transferine Sert Tepki

Shiba sisteminde Metaverse tanıtımı

Binance’in 2,7 Milyar Dolarlık Para Transferine Sert Tepki

FTX borsasından gelen iflas açıklaması sonrası Binance, piyasada güveni tesis haline getirmek ve şeffaflığı ön plana çıkarmak adına içerde ki paraları ve aniden platform varlıklarının tutulduğu cüzdan adreslerini ifşa etmişti. Binance’in bu adımını ilerleyen günlerde diğer borsalar beraberinde seyir etti.

Gündeme yansınan son gelişme ise dünyanın en büyük kripto para borsasının rezerv kanıtı olarak sunmuş olduğu bir cüzdanından 2,7 milyar dolarlık para transferi çıkışın gerçekleşmesi, kripto topluluğu tarafından olumsuz eleştirilere sebep oldu. Transfer hakkında açıklama yapan borsa yetkilileri fonların TRX ağındaki soğuk cüzdana aktarıldığını açıklarken endişeye gerek olmadığını dile getirdi.

Bu para transferine piyasada spekülasyonlar hızla artarken Binance’in yeterli rezerv kanıtına sahip olmadığı yönünde yorumlar geldi. Diğer yandan fon transferini takip eden kullanıcılar, Binance’in cüzdanlarını yayımladıktan bir gün sonra 2,7 milyar USDT’nin transfer edildiğini gördü. Bu tutarın, daha sonra 200 milyon USDT’si geri dönerken 2,5 milyar USDT’nin daha önce bilinmeyen bir cüzdanda kaldığı görüldü.

Kripto topluluğu bu transfere neden tepki gösterdi?

Binance tarafından 2,7 milyar dolarlık para transferi hareketin dahili bir işlem olduğuna dair bir açıklama gelse de bu, kripto topluluğundan bazı kişileri spekülasyona devam etti. Zira açıklamaya verilen cevaplarda bazı kullanıcı yorumları, Binance CEO’su daha önce yaptığı “bir borsa cüzdan adreslerini tanımlamadan büyük miktarlarda kripto para transfer ediyorsa bu bir soru işaretidir” yorumuna atıfta bulundu.

DOGE kurucusu Binance veya Tether’in iflası halinde kripto piyasaları için oyunun biteceğine inanıyor

Dogecoin’in kurucusu Billy Markus, Twitter üzerinden yayımladığı bir tweet dizisiyle son piyasa çöküşü hakkında görüşlerinden bahsetti.

Markus, şu an hızlı gelen iflaslar nedeniyle sektörün benzeri görülmemiş bir krizle mücadele etmeye devam ettiğini açıklayıcı bir şekilde söylerken asıl büyük tehlikeye dikkat çekilmesi gerektiğini söyledi.

Billy Markus yorumunda Binance veya Tether’dan herhangi biri iflas eşiği durumunda kripto piyasaları için oyunun biteceğini ifade etti. Bunun yanında son yaşanan krizlerin, kripto yatırımcılarında bir farkındalık yaratmasından memnun. Markus, kullanıcıların merkezi borsalardaki saklama hizmetinin güvenli olmadığını anlamaya başlaması konusunda memnuniyetini açıkladı.

Dogecoin kurucusunun bu yorumları, aynı zamanda eski Twitter CEO’su Jack Dorsey’den de onay aldı. Billy Markus yaptığı yorumun ardından “oyun biter” ifadesini de açıklama gereği duydu ve bu ifadenin aşırı büyüklükte bir piyasa çöküşü anlamına geldiğini söyledi.

Kripto piyasalarının hayatımızda kalmaya devam edeceğini söyleyen Markus, bu piyasanın sadece spekülatif amaçlı işlemlerden ibaret olmadığını, merkezsiz bir fon transfer sistemi gibi önemli bir işlevi olduğunu hatırlattı.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptohaberciniz.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


LATEST NEWS

LATEST NEWS

READ MORE
READ MORE
2022-11-18T18:33:14+03:00

Başlık

Go to Top