Binance SEC’e Karşı Çıktı ve Yeni Başvuru Talebinde Bulundu

Binance SEC’e Karşı Çıktı ve Yeni Başvuru Talebinde Bulundu

Binance SEC'e Karşı Çıktı ve Yeni Başvuru Talebinde Bulundu

Binance SEC’e Karşı Çıktı, Amerika’nın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından sunulan ‘zorlama ve yanıt’ talebini “makul olmayan” ve “gereğinden fazla yorucu” olarak nitelendirdi.

12 Eylül’de BAM Trading Services tarafından mahkemeye sunulan belgelere göre, Binance.US’un hukuki varlığı olan bu kuruluş, Komisyon’un talep ettiği ifadelerin aşırı olduğunu belirtiyor.

SEC‘nin sanıklara ait varlıkları dondurma talebinin ardından yapılan onay kararını takiben, Komisyon, CEO Brian Shrider ve baş mali işler sorumlusu Jasmine Lee’den yeni sorgulamalar ve ifadeler talep ediyor.

“BAM’ın CEO’su ve CFO’sunun, onay kararındaki hızlandırılmış keşif hükmünde belirtilen sınırlı konularla ilgili özgün bilgilere sahip olmadığı” belirtiliyor.

Sanığın avukatları, Brian ve Lee‘nin borsanın günlük işleyişinde yer almadıklarını, bu nedenle “herhangi bir delil belirtmediklerini” de vurguluyor.

Avukatlar ayrıca, SEC’in iddialarının kullanıcı varlıklarının gözetimi, transferi ve birleştirilmesiyle ilgili olduğunu belirtti ve CFO ve CEO’dan tanık ifadesi talebinin aşırı olduğunu ifade ediyorlar. Buna neden olarak, olay hakkında doğrudan bilgiye sahip olan personelden gönüllü olarak yapılan ifade tekliflerini örnek gösteriyorlar.

Bu ifadelerin getirdiği yükün, potansiyel faydasından çok daha fazla olduğu ve talep edilen keşfin, onay kararında öngörülen ihtiyaçlara orantısız olduğunu da eklediler.

Haziran ayında, SEC, Binance.US ve Coinbase’e suçlamalarda bulundu. Her iki kuruluş da tüm suçlamaları kesin bir dille reddederek savunmaya söz verdiler.

Binance, SEC’in “yanıltıcı ve hatalı” olduğunu iddia ediyor. Bu savunma, her iki tarafın 11 Eylül’de gizli bilgileri yalnızca hakim, avukatlar ve her iki tarafın erişimine sunma konusunda koruyucu bir harekette bulunmayı kabul etmesinin ardından geldi.

Borsanın avukatları, SEC’in taleplerine iyi niyetle yanıt verdiklerini iddia ediyorlar, ancak Komisyonun iddiasını kanıtlamak için en ufak bir delil bile belirtmediğini vurguluyorlar.

Onlara göre, SEC’in, kullanıcı fonlarının yönlendirilmesiyle ilgili iddialarını destekleyecek hiçbir delil sunmadığına ve karşı hareketindeki iddiaları “yanıltıcı ve hatalı” olarak nitelendirdiklerine inanılıyor.

Son olarak, Komisyonu, onay kararındaki sınırlı hızlandırılmış geri alım konusundaki son yaklaşımı için eleştirdiler.

Bu yıl, SEC’in yeniden artan düzenleyici incelemesi, birçok kripto yöneticisinin ve meraklının Gary Gensler liderliğindeki düzenleyiciye saldırmasına yol açtı.

Son bir gelişmede, Gary Gensler, son dönemdeki eleştirilere ve iki büyük mahkeme mağlubiyetine rağmen, çoğu varlığın menkul kıymet olduğu konusundaki duruşunu sürdürüyor.

Gensler’in, şimdiye kadar olan düzenlemelerle ilgili ifadesini sunmak üzere ABD Senatosu Bankacılık Komitesi duruşmasında olması bekleniyor.

“Bu endüstrinin menkul kıymetler yasalarına geniş çaplı uymaması göz önüne alındığında, bu pazarlarda birçok problem görmemiz şaşırtıcı değil. Bu hikayeyi daha önce de gördük.” şeklindeki ifade belirtildi.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptohaberiniz.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


LATEST NEWS

LATEST NEWS

READ MORE
READ MORE
2023-09-13T01:13:30+03:00

Başlık

Go to Top