Balinalar Ethereum Hareketi Ethereum Son İki Yılın Yüksek Rakamı!

Shiba sisteminde Metaverse tanıtımı

Balinalar Ethereum Hareketi Ethereum Son İki Yılın En Yüksek Rakamı!

Whale

Balinalar Ethereum Hareketi 2020’den bu yana kaydedilen en yüksek akümüle oranına ulaştığını iddia eden ünlü bir kripto analiz şirketi açıklamalarda bulundu.

Balinalar Ethereum Hareketi Sebebiyle Dev Akümülasyon!

Balinalar Ethereum Hareketi olarak iddia eden Kripto analiz şirketi olan Santiment adında firma, Ethereum (ETH) balinalarının 2020’den bu yana kaydedilen en yüksek alımı yaptığını ve tespitlerine dair paylaşımlarda bulundu.

Santiment’e göre, yüksek alıcısı olan Ethereum yatırımcıları büyük oranda ETH topladığı görülmektedir. Platform, en son 2020’de buna benzer kaydedilen son akümülasyonun, Balinalar Ethereum hareketi adına yaklaşık bir ay gibi bir süre içinde %50’lik bir ralliyi tetiklediğini söylemekte.

“Ethereum ağı üzerinde görülen aktif balina adres sayısı, geçtiğimiz sene harici önceki tüm yılların en yüksek seviyelerinden biraz daha az fiyattan biriktirildiği görülmektedir. Ekim ve Kasım aylarında 2020 yılında bu 100 ve 100.000.000 ETH tutan balinaların adresleri, ETH’nin 5 haftalık %50'den yükseliş gösterdiğinin kanıtı olmuştu.”

Haftanın başından beri Santiment, Balinalar Ethereum hareketi sadece bir günde 1.03 milyar dolar değerinde Ethereum aldığını ortaya sürdü. Ve tek bir günde yapılan bu alım ile beraber, geçen yıl en büyük balina grubu tarafından kaydedilen en büyük beşinci akümülasyon olarak kayıtlara geçtiği bilinmekte.

Ayrıca Balinalar Ethereum Hareketi müthiş akümülasyona sebep verdi Sadece bir günde…

Analiz firması ayrıca, populer bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Arbitrum’un, stablecoin kullanımı açısından piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlıkla rekabet etmeye başladığını belirtiyor.

Santiment ise, Ethereum ağında kullanılan stabil coin kullanımı Arbitrum’u gölgede bıraktığı gözükse dahi Arbitrum’da dolara sabit halde sanal varlıkların kullanım sayısı son zamanlarda iki katına çıktığı görülmektedir. Ethereum ağında dolara sabitlenmiş şekilde sanal varlıkların kullanımı ise, Arbitrum’a kıyas edildiğin de az bir artış kaydetmiştir.

Ethereum stake çekimleri test çalışmalarına başlandı

Ethereum ağında geliştiriciler, ağ birleştiği zamanda ETH stake eden cüzdanların geri çekim yapabilmesi adına test çalışmalarına başladığını duyurdu.

Kritik gelişmeyle alakalı Ethereum fiyatı, yönünü yukarı tarafa çevirip 1.200 dolar bandına geri döndüğünü söyleyebiliriz. Geliştirici ekip, şu an test aşamasında bulunan stake çekim faaliyetlerinin 2023 yılında başlayabileceğini açıkladı, ancak net bir tarih henüz bulunmuyor.

Yatırımcılar, 2020 yılının sonlarına doğru başlatılan Beacon Chain ile birlikte varlıklarını Ethereum ağında stake etmeye başlamış olup, Bu zincirin oluşturulmasıyla Ethereum ağı, hisse ispatı (Proof of Stake) konsensüs mekanizması için ilk adımı attığı bilinmektedir. Bununla beraber 15 Eylül ile beraber Ethereum ağı Merge güncellemesi başarılı olduktan sonra hisse kanıt mekanizmasına geçiş yapmıştır.

Farklı bir konu ise kanıtlayıcı hareketler sebebiyle stake halinde olan ETH’lerin sırada ki kritik güncelleme olan Shanghai aşamasına kadar çekilemeyeceği kararı alınmıştır. Baktığımızda güncel olarak çekim işlemlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi test çalışmaları başlamış olup, Shanghai güncellemesiyle ilgili zaman çizelgesinin henüz net bir tarihin olmaması. Normal şartlar altında Merge sonrası 6 ila 12 aylık süre zarfında devreye alınması iddia edilen bu güncelleme için şu an Ethereum web sitesinde tahmini zaman çizelgesi bulunmamaktadır.

Yazı yayınlandığı esnada Ethereum %2 artış gösterip 1.197 dolardan işlem görmektedir.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptohaberciniz.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


LATEST NEWS

LATEST NEWS

READ MORE
READ MORE
  • Futureverse

Futureverse Airdrop

Aralık 5th, 2023|Airdrop|

Futureverse Airdrop Futureverse, devrim niteliğinde AI ve metaverse teknolojilerinde lider

  • Lingo Airdrop

Lingo Airdrop

Aralık 5th, 2023|Airdrop|

Lingo Airdrop Lingo, blok zincir teknolojisini kullanarak geleneksel sadakat programı

2022-12-13T14:45:50+03:00

Başlık

Go to Top