Amazon ve Google NFT projesine büyük yatırım!

Shiba sisteminde Metaverse tanıtımı

Amazon ve Google NFT projesine büyük yatırım!

NFT sektörü gelişmeye hızlı şekilde devam ediyor. NFT sektörüne yönelik projeler adına popüler ve değerli şirketler yerlerini son sürat aldığı gözlemlenmektedir. Son olarak NFT ile anlaşma sağlayan popüler şirketler arasına Amazon ve Google NFT projesine büyük yatırım! olarak dünyaca tanınan iki dev şirket de bir NFT stüdyosuna yatırım yaptığını açıkladı.

NFT stüdyosu olarak bilinen Superplastic, yapılan açıklamaya göre Series A yatırım şeklinde 20 milyon dolar topladığını açıkladı. Cins, Amazon’un yeni bir medya, akıllı tüketim ve tüketici elektroniği ayrıca başka dijital teknoloji alanlarına odaklanan sağlam kolu Alexa Fund tarafından yönetildiği bilinmektedir.

Craft Ventures, Google Ventures, Galaxy Digital, Kering, Sony Japan, Scribble Ventures, Kakao, Animoca Brands, Day One Ventures ve Betaworks ise mevcut yatırımlarda bulunan şirketler olarak yerlerini aldığı gözlemler arasında.

Superplastic; moda, animasyon ve canlı türler üzerinde uzmanlaşan projeler aralarında yer almaktadır. Platform bu zamana kadar bir çok marka ile anlaşma sağladığı bilinmekte. Bu popüler markalara örnek vermek gerekirse Gucci, Fortnite, Mercedes-Benz, Tommy Hilfiger, Paris Hilton, Post Malone ve The Weeknd olmak üzere dünyaca ünlü şirketler, markalar ve isimler ile iş birliği gerçekleştirdi ve devam etmektedir.

Proje, Amazon’un Amazon Studios ile “First glance” İlk bakış anlamında isimlendirdiği temastan da yararlanabilecek. Yapılan birinci ağızdan açıklamalardan önce taraflar hızlı şekilde bir seri üzerinde de çalışmalara başladı bile.

Amazon ve Google NFT projesine büyük yatırım! Kripto Sektörüne Ne Faydası Olacak?

Kripto Sektöründe Yeni bir alan olarak tanınan NFT sektörüne yapılan yatırımların Kripto sektörüne ne gibi bir katkısı olacak soruları akla tekrar getirmektedir. NFT sektöründe dönen toplam arz miktarının kendisine yönelik kripto paralarda benimsendiği için Kripto paralara hacim açısından fayda olacak ve toplam market hacmi hem artarak hem de yeni projeler ve mevcut coinlerin kendilerini hızlıca geliştirmesinde katkı sağlayacaktır. Böylelikle sektör bambaşka yeni alanlara bayrak açacak ve daha fazla yenilik, girişim, katkılar sağlayacaktır.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapmış olduğunuz yatırım ve işlemlerden dolayı kâr veyahut zararınız yazar ve kriptohaberciniz.com sorumlu değildir. Yatırım olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


LATEST NEWS

LATEST NEWS

READ MORE
READ MORE
2023-02-16T18:50:43+03:00

Başlık

Go to Top